Mive | Meyve Tozları | Mikroenkapsüle Ürünler

Hakkımızda

Mive Tıbbi Ürünler Gıda Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ 2013 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yeni ve yenilikçi iş fikirleri olan genç girişimcilerin, iş fikirlerini katma değeri yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için çekirdek sermaye sağlamak amacıyla  oluşturulan Teknogirişim Sermaye Desteği programından “Mikro Yapıda Enkapsüllenmiş Mineral, Vitamin ve Fenolik Maddelerin Üretimi” isimli proje (Proje no: 1278.TGSD.2013) ile destek alarak kurulmuştur.

Mive Tıbbi Ürünler Gıda şirketi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüs’ünde yer alan Samsun Teknopark bünyesinde faaliyet göstermektedir.

İnsan sağlığının ön planda olduğu bir sektörde faaliyet göstermenin sorumluluğuna sahip olan Mive, tarladan sofraya gıdaların işlenmesinin her aşamasında kaliteyi muhafaza etmenin en büyük faktörün yetişmiş insan gücü ve bilinçli tüketici olduğunun bilincindedir. Mive, gücünü bilgiden alan, yeni gıda işleme teknolojileri ile üretim yapan, alanında bilgi ve deneyime sahip  yüksek lisans, doktora mezunu uzman kadrosu ile faaliyet gösteren güçlü bir firmadır.

Micro size, Macro effect